Hijyen Sloganlar Resimleri

Hijyen Nedir.Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan TEMİZLİK önlemlerinin tümühijyen olarak tanımlanır. Hijyen bir sağlık bilimi olup temel ilgi alanı, sağlığın korunması ve sürdürülmesidir. Bir başka şekilde tanımlayacak olursak HİJYEN, kişinin kendi sağlığını koruması için devam ettirmesi gereken öz bakım uygulamalarının tamamıdır.

Başta kişinin kendi sağlığı olmak üzere, başkalarının da sağlığını korumanın en önemli aracı temizliktir. Sadece beden temizliği değil, kullanılan her şeyi ve her ortamı temiz tutmak da temiz olmanın gereğidir.

ev temizliği, ofis temizliği, cephe temizliği, daire temizliği, inşaat temizliği, temizlik şirketleri, firmaları, (1)   ev temizliği, ofis temizliği, cephe temizliği, daire temizliği, inşaat temizliği, temizlik şirketleri, firmaları, (2)   ev temizliği, ofis temizliği, cephe temizliği, daire temizliği, inşaat temizliği, temizlik şirketleri, firmaları, (3)   ev temizliği, ofis temizliği, cephe temizliği, daire temizliği, inşaat temizliği, temizlik şirketleri, firmaları, (5)

KİŞİSEL TEMİZLİK :

sağlıkla yakından ilgilidir. Çünkü hastalık yapan birçok bakteri ve mikroorganizma temizliğine dikkat etmeyen kişilerin vücuduna kolayca yerleşmekte ve bu yolla birçok kişiye bulaşabilmektedir. Sağlığın korunması için düzenli bir şekilde temizlik alışkanlığı edinmek gerekmektedir.

Bir insanın sağlıklı ir yaşam sürmesi için öncelikle vücut temizliğine dikkat etmesi gerekmektedir. Bunun yanında tuvalet vebanyo alışkanlığı ve hijyeni de oldukça önemlidir.

Çocuklarımızın sağlığı açısından onların temizlik ve hijyenlerine dikkat etmek ve bu alışkanlıkları kazanmalarını sağlamak anne ve babaların en önemli görevleri arasındadır. Bir çocuk eğer küçük yaşlarda gereken temizlik ve hijyen alışkanlığını ve öz bakım becerilerini kazanamazsa, ileriki yaşlarda oldukça sıkıntı çekecektir. Bu nedenle çocuklarımıza bu alışkanlıkların erken yaşlarda kazandırılması gerekmektedir. Bir çocuk ne kadar erken yaşta öz bakım becerilerine sahip olursa, bu o çocuk için o kadar iyi olacaktır.

Çocuklarımızın sağlığını korumak açısından öncelikli olarak vücut bakımı ve temizliği, tuvalet alışkanlığı ve temizliği, oyuncakların temizliği, besinleri temizliği gibi konulara dikkat etmemiz gerekmektedir.

ev temizliği, ofis temizliği, cephe temizliği, daire temizliği, inşaat temizliği, temizlik şirketleri, firmaları, (10)   ev temizliği, ofis temizliği, cephe temizliği, daire temizliği, inşaat temizliği, temizlik şirketleri, firmaları, (11)   mermer-cilalama1   surekli-temizlik-hizmetleri

VÜCUT BAKIMI VE TEMİZLİĞİ

Vücut bakımı ve temizliği kişisel sağlık açısından ilk olarak dikkat edilmesi gereken unsurdur. Çünkü birçok hastalık vücudumuzdaki dış organlarımızdan (örneğin; eller) bulaşarak hasta olmamıza neden olmaktadır. Vücut bakımı ve temizliğinde deri, el, tırnak, göz, kulak, ağız ve diş, saç ve ayak gibi organlarımızın temizliğine özen göstermemiz gerekmektedir.

TEMİZLİK SLOGANLARI

 1. Temezlik imandan gelir
 2. Temizlik imanın yarısıdır
 3. Namazın anahtarı temizliktir
 4. Evini temiz tut misafir gelebilir kendini temiz tut azrail gelebilir
 5. Temiz bir vicdan kadar yumuşak yastık yoktur
 6. İnsani elbisesine göre karsilarlar,bilgisine göre agirlarlar
 7. Tüccarın malı temiz olsa yol üzerinde kendisi yer
 8. Temiz avlu evin süsüdür
 9. Kan dökenin kanı temiz kalmaz
 10. Devamlı akan su yatağını ve kendini temiz tutar
 11. Evini temiz tut misafir gelebilir kendini temiz tut azrail gelebilir
 12. Temiz bir vicdan kadar yumuşak yastık yoktur
 13. İnsani elbisesine göre karsilarlar,bilgisine göre agirlarlar
 14. Tüccarın malı temiz olsa yol üzerinde kendisi yer …
 15. Temiz avlu evin süsüdür
 16. Kan dökenin kanı temiz kalmaz
 17. Temiz elleri olan insanların da kirli düşünceleri vardır
 18. Çocuk büyütürken evi temiz tutmak, kar hálá yağarken kapının önünü temizlemek gibidir …
 19. Temiz hava garip kokar
 20. Temizlik Ruhun Gıdasıdır
 21. Pire itte, bit yiğitte bulunur
 22. Güneş giren eve doktor girmez
 23. Temiz bir çevre istiyorsan, önce kendi kapının önünü süpür ( Temizlik ailede başlar genellemesine ulaşılabilir )
 24. Temizlik imandandır
 25. Aslan yattığı yerden belli olur
 26. Akan su yosun tutmaz
 27. Su akmayınca durulmaz
 28. İnsani elbisesine göre karsilarlar,bilgisine göre agirlarlar

 

ElektrikciElektrikci